W miniony weekend odbyła się nie lada atrakcja.

Zorganizowaliśmy SURVIVAL💪 dla młodszych mieszkańców naszej wsi.

Survival trwał od soboty 24.06 do niedzieli 25.06.

To kolejna inicjatywa i pomysł naszego stowarzyszenia, a tych nam nie brakuje😃!

Dzieci przybyły na miejsce zbiórki z niezbędnym ekwipunkiem tzn. śpiworem, karimatą, latarką i oczywiście dobrym humorem. Na dzieci czekało wiele atrakcji, począwszy od szkoleń i pokazów. Tematyka pokazów była związana z przetrwaniem w lesie🌳🌳🌳, na łonie natury. Poruszone były przede wszystkim dwa zagadnienia, jak pozyskać czystą wodę💧💧 do picia i jak rozpalić ogień🔥🔥. Dzieci mogły spróbować same wzniecić ogień przy użyciu m.in. krzesiwa. Następnie dzieci losowały drużyny i wraz opiekunami ruszyli na gry terenowe w lesie, gdzie używając swojej spostrzegawczości musiały odnaleźć stacje z zadaniami i je rozwiązać. Była to praca zespołowa, każdy się wspierał i uzupełniał, aby jak najlepiej wykonać zadania. Oprócz zadań każda drużyna musiała stworzyć totem reprezentujący swoją drużynę i hasło, które prezentowali na mecie. Na mecie na dzieci czekał obiad, ulubiona pizza🍕🍕🍕. Nie zaprzestaliśmy na tym atrakcji. Odbył się kolejny pokaz, potem wspólne zabawy na boisku, ognisko i seans filmowy z popcornem🍿🎬 „pod chmurką”. Każdy mógł rozłożyć kocyk, śpiwór i delektować się kinem na świeżym powietrzu.

Pogoda dopisała, humory również. Nie można było myśleć o ciszy nocnej, bowiem energii dzieciom nie brakowało i mimo nocy grali w piłkę czy badmintona. Na drugi dzień w niedziele jak to na survivalu nastąpiła pobudka o godzinie 6️⃣.0️⃣0️⃣ i gimnastyka poranna, po której wszyscy wspólnie zjedli śniadanie.

Dzieci świetnie się bawiły, większość z nich po raz pierwszy nocowała w namiocie i już z tego powodu była ogromna frajda.

Boisko na błoniu, na którym zostało rozbite obozowisko⛺️⛺️⛺️, jak i przylegle lasy sprawdziły się idealnie na ten czas.

Zapraszamy do fotorelacji i dziękujemy WAM za super przygodę☺️!